PARTYJNY ROZBIÓR RYNKU NIERUCHOMOŚCI

mturaPARTYJNY ROZBIÓR RYNKU NIERUCHOMOŚCI
LEGITYMACJE PO I PSL ZAMIAST STUDIÓW PODYPLOMOWYCH
deregulacja rządu,sejmu i senatu już wkrótce...

I tak oto od niedawna doradca na rynku nieruchomości nie musi umieć czytać i pisać, wystarczy chęć szczera i mamy na rynku partyjnego hochsztaplera.
Partiokratyczne rządy PO i PSL doprowadziły w sejmie do likwidacji licencji zawodowych, a co za tym idzie systemu szkół, ośrodków szkoleniowych i certyfikatów zawodowych.
Koalicjanci podzielili między partiami rynek nieruchomości
komercyjnych( PO) i rolnych( PSL )
Nastąpił w 21 wieku niewyobrażalny w innych krajach Europy partyjny podział rynku nieruchomości.
PSL włada Agencjami Nieruchomości Rolnych w całej Polsce a PO utworzyła największy w Europie moloch państwowy Polski Holding Nieruchomości, który jakimś cudem połączony został za zgodą UOKIK z brytyjską spółką Segro, a potem poddany kontroli tajemniczej spółki na Cyprze.
Na całym świecie zawód doradcy rynku nieruchomości jest powszechnie szanowany i odpowiednio doceniany przez klientów sprzedających swój majątek. Nieruchomość to przecież często dorobek całego życia. Właściciel korzystając z usług wyspecjalizowanej firmy chce mieć gwarancje, ze powierzył proces sprzedażny właściwej osobie. Taką gwarancję z jednej strony zabezpiecza państwo poprzez określenie wymogów kwalifikacyjnych i obowiązków ubezpieczeniowych od błędów w procesie sprzedaży a z drugiej sam agent dbający o klienta i wizerunek swojej firmy poprzez system szkoleń i certyfikatów oraz wymianę doświadczeń między profesjonalistami na rynku nieruchomości.
Trzeba pamiętać, że tak naprawdę to zawód doradcy na rynku nieruchomości kształtowany jest dopiero 15 lat, podczas gdy w krajach anglo-amerykańskich agenci mogą pochwalić się tradycjami i doświadczeniami liczącymi ponad 200 lat. W tych krajach zawód ten jest bardzo szanowany i poważany i cieszy się powodzeniem jako jeden z najciekawszych zawodów świata. Poznawanie historii właścicieli związanych z nieruchomościami i kontakty z kupującymi często z różnych zakątków ziemi dają niepowtarzalne możliwości poznawania ciekawych ludzi i historii z nimi związanych.
Licencje zawodowe potwierdzające wysokie kwalifikacje (specjalistyczne studia podyplomowe,egzaminy państwowe,certyfikaty szkoleniowe) były gwarantem profesjonalnej obsługi i bezpiecznej transakcji. Żeby jednak obrót na rynku nieruchomości odbywał się zgodnie z międzynarodowymi standardami muszą funkcjonować w systemie prawa zasady uczciwości kupieckiej. A tych w systemie prawa w Polsce po prostu nie ma.
Ponieważ do zarządzania nieruchomościami potrzebne były licencje i studia podyplomowe koalicjanci w ramach tzw deregulacji zawodów zlikwidowali wymogi kwalifikacyjne i profesje doradców na rynku nieruchomości.
Hulaj dusza piekła nie ma! W ten sposób uprawnienia do zarządzania i pośrednictwa na rynku nieruchomości rolnych i komercyjnych otrzymali politycy z legitymacjami PO i PSL. Kosztowne studia,licencje i lata szkoleń profesjonalistów poszły do kosza.
Osoba profesjonalnie zajmująca się obrotem i zarządzaniem nieruchomościami nie musi posiadać umiejętności czytania i pisania ale musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenia. Tylko jak ubezpieczyć głupotę od błędów i wypaczeń ?!...
ODPOWIEDŻ W RZĄDZIE, SEJMIE I SENACIE...
DEREGULACJA 25 października anno Domini 2015.
Czas zakończyć dzieje republiki para-specjalistów PO i PSL.
Zamiast drużyny trampkarzy wyborcy wystawią
ligę arcymistrzów - polską ekstraklasę .

Jerzy Krajan Szymański
www.media21.org

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *